Ha úgy fekszünk le egy – egy ilyen veszekedés után, hogy nem békültünk ki, rosszul alszunk majd. A bennünk rekedt harag, sértettség egyre mélyebbre hatol, egészen a a gyomrunkig. S bár már nagyon szeretnénk, nem tudjuk hogyan béküljünk ki.
Ismered az érzést, amikor hiába várod, hogy párod kérjen bocsánatot, kezdje a békülést. Nem túl kellemes. Tégy ellene, ne légy büszke, tedd meg te az első lépést!
A kibékülés folyamatának szakaszai vannak. Az első és legfontosabb, az, hogy lecsillapodj. Ha még ott a harag a szívedben a békülésből esetleg újabb veszekedés lesz. A békülést mindig akkor kezdd, ha nincs zavaró körülmény, nem ordít a gyerek, sem a tévé, a nyugodt beszélgetésnek nincs akadálya. Kezdd mindig úgy, hogy nem szereted, ha haragban vagytok, rosszul érzed magad emiatt, ezért azt gondolod, hogy beszélnetek kellene. Udvariasan de határozottan mondd el, ha úgy érzed valamiben igazad van, hogy mennyire fájt neked az, amit a párod a fejedhez vágott.
De ismerd be, hogy te is hibás voltál!
Mondd azt, nem is tudod mi volt veled, amiért ennyire kiborultál, de nagyon nehéz napon voltál túl. Nem kellett volna megsértődnöd, s főleg nem abban a hangnemben visszavágnod. Esetleg kérdezd meg a párodtól, hogy ő mit gondol minderről. S neki is rossz e, ha haragban vagytok.
Tudnod kell, hogy a férfiak nehezebben ismerik el a hibájukat, mint a nők. Ha azonban te kezdeményezel és felkínálod a békülés lehetőségét, párod büszkesége nem csorbul, s az esetek többségében boldogan fogadja a gesztust, és megkönnyebbülve átölel.
Forrás: ridikul.hu